Sajtószoba - 2019. november 18, hétfő

„A Pécsi Tudományegyetem és neves orvosai érmeken” címmel írt könyvet dr. Süle Tamás

Hétszáz míves érme van a magyar orvosokról dr. Süle Tamásnak, aki nyugdíjas éveiben egy tudományos kutatás eredményeként megírta „A Pécsi Tudományegyetem és neves orvosai érmeken „ című könyvet.

A Dunántúli Naplónak úgy nyilatkozott, hogy az egyetem 650. évfordulójára igyekezett tudományos igényű, de olvasmányos munkával jelentkezni, ami a nagyközönséget is érdekelheti. Beletette a saját életét is, orvosi múltját, éremgyűjtő tevékenységét, és a Pécsi Dénár lapszerkesztői tapasztalatát. A könyvben ötvenöt pécsi kötődésű orvosról ír, akikről több mint száz érmet adtak ki, Szentágothai János anatómia professzor tiszteletére például nyolc érem is született.

Dunántúli Napló