Sajtószoba - 2021. január 29, péntek

Komoly feltételekkel vált modellt a Pécsi Tudományegyetem

29 igen, 9 nem és 1 tartózkodás mellett komoly feltételekkel mondott igent a modellváltásra a Pécsi Tudományegyetem Szenátusa rendkívüli ülésén, január 29-én, amit a pandémia miatt az Univ Kollégium étkezőjében tartottak. Az esemény online volt nyilvános, a PTE központi weboldalán bármely érdeklődő figyelemmel követhette a plénumot.

Nem egyszerű többség, hanem kétharmad döntött e történelmi jelentőségű szavazáson Heidl György, a PTE Bölcsész- és Társadalomtudományi Kara dékánjának kezdeményezésére. A határozati javaslatban egyebek mellett  az oktatás, a kutatás, a művészeti tevékenység szabad művelésének biztosítása, a Szenátus jogkörének erősítése, az egyetem egységének megőrzése – beleértve minden kart, egységet, klinikumot -, a kuratóriumi tagok delegálása kapcsán javaslati jogkör szerepel –, a PTE összetett képzési portfóliójára való tekintettel. A Szenátus ülése előtt intenzív egyeztetések zajlottak, kari fórumokon is, melyeken a rektori vezetés személyesen is jelen volt.

univpecs.com

Fotó: