Oktatási hírek - 2015. április 21, kedd

MIS Implantációs Kurzus

Pécs, 2015. április 17.

Az Euromedic Dent és a PTE KK Fogászati- és Szájsebészeti Klinika közös szervezésében Dr. Nachum Samet professzor előadásában MIS Implantációs Kurzust tartott a klinika a graduális és posztgraduális hallgatói számára, és az érdeklődő szakorvosoknak.

Professzor Samet előadásában kitért a fogászati implantátumok fejlődésének rövid történetére, részletesen érintve azokat a momentumokat, amelyek korunk implantációs rendszerével szemben fennállnak. Az előadásának második felében saját klinikai eseteken keresztül mutatta be az implantációs tervezést, és az implantátumok beültetésének lépéseit, majd a délután során gyakorlati bemutatót is tartott, aprólékosan kitérve az implantátum behelyezésének gyakorlati fogásaira.

A hallgatóság az előadássorozat végeztével a kurzuson való részvételt igazoló oklevelet vehetett át.

Biography of Dr. Nachum Samet

Dr. Nachum Samet was Vice President for Research at MIS, and an assistant professor of Restorative Dentistry at the Harvard School of Dental Medicine.  He holds a dental degree (1987), as well as a certificate in prosthodontics (1992) from the Hebrew University and Hadassah School of Dental Medicine in Jerusalem, Israel.

Dr. Samet has received numerous awards recognizing his work at Harvard, including the Distinguished Junior Faculty Award of the Harvard School of Dental Medicine for, and a special award by Harvard University as one of its Best Teachers.

His current work consists of clinical research, teaching, and intramural practice devoted to implant dentistry and prosthodontics.