Intézeti hírek - 2016. október 13, csütörtök

Kongresszusok az elmúlt 1 évben, Gyermek- és Ifjúsági Fogászati Tanszék

A beszámolót készítette: Dr. Szántó Ildikó, Dr. Sándor Balázs,

Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Általános Orvostudományi Kar, Fogászati és Szájsebészeti Klinika, Gyermek- és Ifjúsági Fogászati Tanszék

A VII. Tóth Pál Vándorgyűlés szervezőiként az elmúlt időszakban az EAPD (European Academy of Paediatric Dentistry) két rendezvényét látogattuk meg. A szakmai érdeklődés mellet az is a célunk volt,  hogy tapasztalatokat szerezzünk az Európában szokásos gyermek- ifjúsági fogászati tudományos konferenciákról.

2015. novemberében Ghentben (Belgium) egynapos előadássorozatot rendeztek, ami ott a helyi évente rendszeres és szokásos továbbképzésnek felel meg. Az EAPD vezető szakemberei, és meghívott amerikai előadók beszéltek a gyermekfogászat modern irányelveiről.

A rendezvény programja:

INTERNATIONAL SYMPOSIUM

Optimal dental care for all children

On the occasion of 30 years of training in Paediatric Dentistry at GHENT University

SATURDAY NOVEMBER 21st 2015 HET PAND — Onderbergen 1 — 9000 Gent

09.15 – 10.00 Oral health of children in Flanders: perspectives for the future Prof dr Dominique Declerck, President of BAPD

10.00 – 10.45 Children’s dentistry: future perspectives Prof dr Anthony Tzong-Ping Tsai (Taiwan), President of IAPD

11.15 – 12.00 Minimal invasive dentistry: Innovative approach in diagnostics and dental materials

Dr Jeroen Vandenbulcke, Secretary of BAPD

12.00 – 12.45 Dental and Maxillofacial Imaging in the Pediatric Patient

Prof dr Johan Aps (Seattle,USA), Founding secretary of BAPD

13.30 – 14.00 Special Care child -1

Dr Paddy Fleming (Dublin, Ireland), President of EAPD

14.00 – 14.30 Special Care child -2

Dr Timucin Ari (London, Ontario, Canada), President of iADH

14.30 – 15.00 Centre of Special care at Ghent

Prof dr Luc Marks, Past president of BAPD

15.30 – 16.15 Regenerative Endodontics in Children

Prof dr Monty Duggal (Leeds, UK), Past-president of EAPD

16.15 – 17.00 The use of BiodentineTM

Prof dr Rita Cauwels, President-elect of EAPD

2016.júniusában Belgrádban volt az EAPD rendes kétévenként rendezett kongresszusa, amin már előadóként is szerepeltünk. Az oral poster szekcióba sorolták bejelentett előadásainkat.

Pilot Study: The effect of preterm delivery on the oral health status of six-year-old children in Pecs, Hungary

B. Sandor1, F. Fonai2, K. Puskar1, A. Nagy1, I. Szanto1
Dept. Of 1 Dentistry, Oral and Maxillofacial Surgery, 2 Gynecology, Pecs, Hungary

Dental status of intellectually challenged children retreated under general anesthesia

I. Szanto, B. Kiraly, B. Sandor

University of Pécs, Medical Faculty, Dental Clinic, Dept. Of Pediatric Dentistry and Orthodontics

A kongresszus jelmondata:

SHARING  KNOWLEDGE  AND  CARING  FOR  CHILDREN

Ez a jelmondat hűen kifejezi, hogy mi a mai kor feladata, mi a szakmai találkozások igazi célja. A világ sok országából, és nem csak Európából érkeztek a meghívott előadók, akik széles spektrumon bemutatták hazájuk – intézetük – egyetemük profilját, tudományát, gyakorlati megoldásait.

Ezen a rendezvényen találkoztunk Jack Toumba professzorral és Nick Lygidakis doktorral, akik elkötelezett felelősei az akadémiai Hermes program lebonyolításának. Megkerestek bennünket azzal a felajánlással, amit elfogadtunk, megköszöntünk, és beépítettünk a saját rendezvényünk programjába. Őszintén reméljük, hogy magyar kollégáink hasonlóan népszerű, hasznos és előremutató információkat hallhatnak tőlük ősszel, Pécsett, a VII. Tóth Pál Vándorgyűlésen.

Mindkét utazáskor a kongresszusok regisztrációs költségét támogatta a Pécsi Egyetem TÁMOP Pályázata.

Letölthető dokumentum(ok)