Hallgatói hírek - 2021. április 23, péntek

Meghívó a Translational Neuroscience és Global Health nemzetközi előadássorozatok soron következő alkalmaira

Meghívó a soron következő zoom előadásokra - minden érdeklődő hallgatót és munkatársat szeretettel várnak a szervezők:

1. Translational Neuroscience (2021. április 28. szerda)
  2. Global Health (2021. április 29. csütörtök)

A nemzetközi ERASMUS előadássorozat részeként, mely partneregyetemeinkkel (Würzburg, Caen, Isztambul, Ljubljana, Maribor, Marseille, Olomouc, Róma és Zágráb) közösen kerül megrendezésre. Ezen a héten ismét a PTE ÁOK oktatói tartják az egyik előadást.

Az előadássorozatok tervezett programjai a korábbi  https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/13632  hírünk mellékleteként letölthetők.

1. TRANSLATIONAL MEDICINE

Előadó: Prof. Dr. Philip Tovote, Julius Maximilian University Würzburg
Téma: “ Neuronal circuits and dynamics of integrated fear & anxiety disorders

2021. április 28. szerda, 17.00 - 18.30

Személyes adatok

Prof. Philip Tovote

Institute of Clinical Neurobiology, University Hospital Würzburg (UKW)

Jelenlegi pozíciója

W3-Heisenberg professzor és intézetvezető -  Systems Neurobiology, University Hospital Würzburg

Egyéb tisztségek

Steering Committee Comprehensive Anxiety Center, Executive Board Member Interdisciplinary Center for Clinical Research Würzburg, Member Strategy Committee of Medical Faculty Würzburg, Member Research Data Infrastructure Committee, University and University Hospital Würzburg; Member Animal Care and Use Committee, District Government of Lower Franconia;

Releváns munka-tapasztalat

2017-              W3-Heisenberg professzor és intézetvezető, Systems Neurobiology

2009-2017      Posztdoktori ösztöndíjas, Friedrich Miescher Institute, Basel

2005-2009      Kutatói ösztöndíjas, University of Hawaii

Szakmai háttér

2005               PhD, University of Göttingen

2002              Biológia és kémia szakos középiskolai tanári diploma

2002               Biológia diploma

1996-2002   Biológiai és kémiai tanulmányok, University of Göttingen

Fő kutatási terület

A védekező állapotok neuronális áramkörei, félelem és szorongás, közeledés-kerülő viselkedés, motoros kontroll, az agy és szív közötti interakciók, optogenetika, mikroendoszkópia, vírusvizsgálatok.

További információk

DFG-Heisenberg professzori ösztöndíj, German Research Data Initiative Neuroscience (NFDI) - résztvevő, Steering Committee DFG-funded CRC TR 295 - tag, PI German Center of Heart Failure; disztertációs bizottsági tag, Würzburgi Egyetem Orvostudományi Kar Würzburgi Egyetem Élettudományi Doktori Iskola, tag; Elite Master Translational Neuroscience, tag; Pfizer Díj 2016, NARSAD Fiatal Kutatói Díj 2013, 2016

Az előadáshoz az alábbi zoom linken keresztül lehet csatlakozni előzetes regisztráció nélkül:

Zoom link április 28. ((Philip Tovote/Julius Maximilian University Würzburg)

Meeting-ID: 951 5321 7506

Passwort: 518725

2. GLOBAL HEALTH

Előadó: Prof. Dr. Szilárd István & Dr. Katz Zoltán, PTE ÁOK

Téma: Migration health policy aspects in the recent programs of WHO and ECDC

2021. április 29. csütörtök, 17.00 – 18.30

Prof. Dr. Szilárd István belgyógyász és népegészségügyi szakorvos, az Egészségtudományok doktora.

2007 óta a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanáraként az Orvostudományi Kar migrációs egészségügyi programjait vezeti, valamint társigazgatója a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Karán működő WHO Együttműködő Központnak a Migrációs-egészségügyi képzés és kutatás területén.

A dél-szláv polgárháború idején, 1996-ban csatlakozott a Nemzetközi Migrációs Szervezethez (IOM), ahol a Balkánon a sürgősségi és a konfliktus utáni humanitárius műveletek tervezése és koordinálása volt a feladata. 2004 és 2007 között az IOM európai migrációs egészségügyi főtanácsadójává és az Európai Bizottság migrációs egészségügyi összekötőjévé nevezték ki Brüsszelben.

Tagja volt a WHO és az ECDC európai migrációs egészségügyi stratégiáját és programjait kidolgozó szakértői csoportoknak. Több mint száz tudományos cikket publikált. Az Európai Parlament 2017-ben az "European Citizen" díjjal tüntette ki.

Dr. Katz Zoltán a Pécsi Tudományegyetem (PTE ÁOK) Orvostudományi Kar Műveleti Medicina Tanszékének (Migrációs Egészségügyi Tanszéki Csoport) adjunktusa. Gyógyszerészi diplomáját 2009-ben szerezte a PTE ÁOK-n. Doktori munkája a migrációnak az Európai Unión belül a fogadó országok közegészségügyi biztonságára gyakorolt hatásaival foglalkozik, különös tekintettel a fertőző betegségek epidemiológiájára, az immunizációra és a fertőző betegségek szűrésére.

Részt vett a migránsokra és etnikai kisebbségekre irányuló nemzetközi képzési és kutatási programok megvalósításában. Széleskörű tapasztalatokat szerzett a magyar bevándorlási rendszerben (menekülteket befogadó központok, határátkelőhelyek stb.) a 2013 óta folytatott terepbejárásai és kutatásai során.

A PTE ÁOK-n és GYTK-n részt vesz a graduális és posztgraduális képzési programok oktatásában és fejlesztésében.

Zoom link április 29. (Szilárd István & Katz Zoltán /PTE ÁOK)

Meeting-ID: 923 9484 0596

Password: 605256

Soron következő előadások:

2021.05.05.: Modelling  stroke: Impact of comorbidity, age and sex – Marina Radmilović/Zágrábi Egyetem

2021.05.06.: Mental health in asylum seekers and refugees resettled in Europe - Lorenzo Tarsitani /La Sapienza Egyetem, Róma